Naked Cake
Śluby i wesela

Witajcie Kochani!

Dzisiaj na blogu przygotowałam dla Was małą, słodką niespodziankę. Czy wiecie co to jest „naked cake”?
Jeśli nie, to zapraszam do lektury – dzisiaj „nagi tort” w roli głównej.

Tort ślubny nie tylko ma smakować, dziś musi też zaskakiwać! Walor estetyczny to często pierwsze kryterium, które brane jest pod uwagę przy jego wyborze. Z każdym rokiem przybywa nowych inspiracji, bo od dawna już wiadomo, ze w cukiernictwie nie ma rzeczy niemożliwych.

W 2015/2016 będziemy mogli zauważyć dążenie do eleganckiego minimalizmu, zauważalne to będzie nie tylko na stołach weselnych i w dekoracjach sali, ale przede wszystkim we wzorach tortów weselnych. Hitem roku 2015 mają być tak zwane “naked cakes” czyli “nagie torty” – torty bez lukrowych dekoracji czy śmietanowych ozdób.

“Nagie torty” to przede wszystkim naturalność, dlatego do dekoracji i stylizacji takich tortów powinny być użyte takie elementy jak świeże owoce sezonowe, świeże kwiaty, ziołą i wszelkiego rodzaju jadalne ozdoby.

Podoba Mi się koncepcja, w której rezygnujemy z ciężkich dekoracji tortu, ze wszelkich mas cukrowych, perełek i innych dodatków, które często zostają na talerzykach gości, na rzecz naturalnego piękna i dodatków „z domowego ogródka”.

Smak „naked cake” można komponować dowolnie, pamiętając jedynie o tym, że wpłynie on bezpośrednio na efekt wizualny i stanowi on jego swoistą dekorację. Bardzo często smak i dekoracja tortu jest uzależniona od motywu przewodniego wesela lub stylu w jakim jest organizowana uroczystość. „Nagie torty” znakomicie komponują się z królującym obecnie stylem rustykalnym lub boho. Lekkość, naturalność, plener, ogród, las, to tylko niektóre stylizacje, w których Wasz „naked cake”, będzie cudownym początkiem lub zakończeniem uroczystości.

Rozmaitość i mnogość form i dekoracji naked cake ograniczona jest jedynie naszą wyobraźnią. Zapraszam i zachęcam zatem do szaleństwa w stylizacji smakowej i wizualnej Waszego tortu weselnego.