Koronki i tiule – trendy sezonu 2015
Śluby i wesela

Moda ślubna przeszła w ostatnich latach ogromną metamorfozę. Zmieniają się kolory, fasony i długości kreacji. Jest jednak jeden trend, który utrzymuje się od przeszło stu lat i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało mu zagrozić – to koronki i tiule w ślubnych kreacjach.
Koronkowe suknie ślubne przeżywają swój renesans. Nie da się ukryć, że podstawą jest jakość koronki, niedostępna w zwykłych hurtowniach. Ponieważ ogromna większość modeli pozbawiona jest koła i wielu nadmuchujących warstw pod spodem, w modelach tych trzeba postawić na jakość koronki i precyzję detalu.
Asymetryczne i fantazyjne cięcia, mocno wyróżniające się elementy zwracają uwagę i przyciągają wzrok, ale nie przytłaczają całości.

Nic nie kojarzy się ze ślubem tak, jak romantyczny i lekki tiul. Wielowarstwowe suknie ślubne z dużej ilości tiulu, lekko układające się, bardzo długie lub krótkie i zwiewne, to propozycje projektantów w tym sezonie. Projekty w 2015 to też próba odejścia od barwy białej na rzecz ukochanych przez nas pasteli i szarawych odcieni. W każ­dym wy­da­niu wy­glą­da­ją zja­wi­sko­wo i przy­ku­wa­ją uwa­gę, są sza­le­nie ele­ganc­kie i pod­kre­śla­ją wy­jąt­ko­wość ślub­nej kre­acji.
Tiul, koronki, transparentne materiały, asymetria i głębokie dekolty, pięknie okazałe plecy i długie rękawy to esencja kobiecości i romantyzmu w sezonie 2015/2016. Inspiracji dla przyszłych panien młodych jest naprawdę wiele, musimy tylko pamiętać o odpowiednim ich dobraniu do sylwetki i budowy naszego ciała.

Wedding Dress: Sylwia Kopczyńska, Desirer