„Czerwiec…sezon na piwonie”
Śluby i wesela

Sezon ślubny w pełni, dlatego postanowiłam dzisiaj napisać kilka słów o obowiązujących trendach we florystyce ślubnej. Jeśli chcesz być panną młodą na topie, ten artykuł jest dla Ciebie! W tym sezonie postawimy na mocny kolor lub wręcz przeciwnie – delikatność i zwiewność. W modzie odchodzące powoli w zapomnienie ombre, będzie natomiast królowało na weselach, także kolorystyka one tone czyli monochromatyczność sprawdzi się świetnie tego roku.
Najpopularniejszymi kwiatami tego sezonu zostaną PIWONIE. Jednakże warto zauważyć, że kwiaty te dostępne są przez jedynie dwa miesiące, dlatego warto pomyśleć o zastępstwie w postaci RÓŻ OGRODOWYCH, które są delikatne i bardzo przypominają piwonie. Kwiaty można dowolnie mieszać tak, aby powstał piękny bukiet ślubny. W tym sezonie stawiamy zdecydowanie na kolor!
BUKIETY COLOR POWER – jeśli jesteś odważna i przebojowa, taki bukiet najbardziej przypadnie Ci do gustu. Tutaj nie ma za dużo lub kiczowato – króluje przepych i radość. Nawet wskazane jest mieszać kilka odmian piwonii, bo przecież dwa to za mało. Najlepiej jeśli są one w intensywnych barwach i kilka w kolorze bieli lub różu pudrowego. Kontrast wzbogaca bukiet wizualnie i pomaga w łączeniu odcieni z dekoracją stołu weselnego i sali.
ROMANTYCZNOŚĆ – od poprzedniego sezonu króluje romantyczność, lub inaczej angielski ogród. Kwiaty w delikatnych pastelowych kolorach wyglądające jakby dopiero co, zerwane własnoręcznie ze swojego zieleńca. Idealnie będą pasowały do sukien z koronkami, jako wykończenie w stylu vintage. Ich plusem jest cena. Tutaj świetnie sprawdzą się właśnie piwonie i róże.
OMBRE – moda na ombre niedawno opanowała cały świat, i mimo, że modowy światek mówi powoli ombre żegnaj, to floryści dopiero witają się z tym trendem, a co więcej zaczyna on podbijać serca panien młodych na całym świecie. Nie ma nic piękniejszego niż wystopniowane kolory od bieli po…. no właśnie wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Biel może przechodzić w kremy, łososie, aż do soczystwej pomarańczy.